Megdöbbentő összefüggéseket talált Richard Lear egy 2016-os tudományos összesítőben, melyben 40 betegség prevalenciájának változását tételezi az USA lakosságán belül, 1990-től.
Szakirodalmi kutatása során olyan kórállapotokra fókuszált, amik:
- Legalább kétszeres változást mutattak az összes esetszámot vizsgálva.
- Nem patogénekkel összefüggő kórfolyamatok, hanem oxidatív, nitratív stressz, gyulladás, mitokondriális diszfunkciók, stb. (tehát az összes ismert vírus, baktérium, parazita okozta betegség tudatosan ki lett zárva)
Az alábbi betegségek változása volt a legkiemelkedőbb:
- Krónikus fáradság szindróma 11,027%
- Fiatalkori depresszió 10,833%
- Fibromialgia 7,727%
- Autizmus 2,094%
- Cöliákia 1111%
- ADHD 819%
- Lupusz 787%
- Pajzsmirigy alulműködés 702%
- Ízületi porckopás 449%
- Alvási apnoé 430%
- Diabetes 305%
A lista azontúl, hogy elég rémisztő, még bőven folytatódik.
A közös pont a beszédes képletű (ONOO¯) peroxinitrit, ami egyszerre oxidatív és nitritív jellegű károkat is tud okozni, valamint legalább 97 ismert biológiai folyamatot képes akadályoztatni.
A peroxinitrit létrejöttét és szerepét számos folyamatban megfigyelték. Az egyik kevéssé hangoztatott/beismert ok az elektromágneses mezők (EMF) okozta fokozott kalcium beáramlás a sejtekbe, mely a nitrogén-monoxid (NO) és a szuperoxid (O2-) reakciója során keletkezik.
A probléma valós, és a kutatottság ellenére sem kap elég figyelmet, a köztudat(lanság)ban. Pedig a számos neurológiai, immunológiai, metabolikus, vagy gyulladásos betegség drasztikus számbeli növekedése mögött olyan hétköznapi jelenségek állnak mint a wi-fi, mobilhálózat, vezeték nélküli eszközök, baba figyelő készülékek.
Kapcsolódó vizsgálat ITT.

Victor C. Fields

Sokan aggódnak a kötetlen réz okozta lehetséges oxidációs folyamatoktól. A szabad réz mennyiségét véli számon tartani, egy labordiagnosztikából számítható érték. Vajon mire jó, és miről ad nekünk tényleges információt? AZ…

RÉs(Z)letes vérképek megértése 2.rész Az előző részben végig vettük, hogy miért NEM érdemes vizsgálni a rezet szérumból, és milyen hiányosságokkal bírnak a laborok klasszikus rézértékei. Előző rész ITT. Most pedig…