Egy megelőző vizsgálat folytatásaként tradicionális gyógyászatban is használatos gyógynövények antimikrobális hatását vizsgálták és hasonlították össze antibiotikumokkal.
Ajánlott cikk: Gyógynövényekkel a Lyme kór ellen első rész
Ezúttal a Babesia került célkeresztbe
A Lyme-kór társfertőzéseinek egyik megbecsült tagja a Babesia nevű élősködő. A több mint 100 különböző fajból, területi eloszlástól függően legjellemzőbben 3 szokott megjelenni a betegség tüneteinek mentén:
- B. divergens
- B. microti
- B. duncani
A John Hopkins egyetem ezúttal ez utóbbit vizsgálta, mely leginkább amerikai területeken van jelen.
2021-es vizsgálat
A 2021-es vizsgálat ezúttal is laboratóriumi kultúrákban (in vitro) történt, mely során 46 specifikus gyógynövénnyel állították szembe a parazitát.
A módszer előnye, hogy valós képet adhat egy hatóanyag antimikrobális hatásáról, nem számolva az immunstimuláció okozta patogén gátlást.
Kontrollnak, a tinktúrák előállításához használatos etanolt, illetve a Babéziózis ellen jelen érvényben lévő gyógyszereket (quinine és clindamycin) használták.
A nyertes gyógynövények
Az alábbi gyógynövényeket találták a leginkább hatásosnak kórokozó gátlás tekintetében, melyek a jelen alkalmatos gyógyszerekkel is felvették a versenyt:
1, Cryptolepis sanguinolenta
2, Artemisia annua (Egynyári üröm)
3, Scutellaria baicalensis (Bajkáli csucsóka)
4, Alchornea cordifolia
5, Polygonum cuspidatum (Ártéri keserűfű)
A Lyme-kór összetettségét önmagában jól mutatja a tünetek megjelenésének változatossága és súlyossága, valamint a társfertőzésekből adódó elnevezés. MSIDS (Multiple Systemic Infectious Diseases Syndrome). A számos jelenlévő fertőzés kordában tartására komplex megközelítés ajánlott melynek fontos részét képezhetik a gyógynövényes terápiák.
Kapcsolódó vizsgálat ITT.

Victor C. Fields

Sokan aggódnak a kötetlen réz okozta lehetséges oxidációs folyamatoktól. A szabad réz mennyiségét véli számon tartani, egy labordiagnosztikából számítható érték. Vajon mire jó, és miről ad nekünk tényleges információt? AZ…

RÉs(Z)letes vérképek megértése 2.rész Az előző részben végig vettük, hogy miért NEM érdemes vizsgálni a rezet szérumból, és milyen hiányosságokkal bírnak a laborok klasszikus rézértékei. Előző rész ITT. Most pedig…